Cuma , 18 Nisan 2014
Son Haberler
Anasayfa > Yerel Haber > Düzce > Dikkat! Telefon dolandırıcıları yine işbaşında
Dikkat! Telefon dolandırıcıları yine işbaşında

Dikkat! Telefon dolandırıcıları yine işbaşında

Düzce’de oturan 45 yaşındaki A.G.  kendisini arayanların tuzağına düşerek tanımadığı bir kişinin hesabına 13 Bin 500 TL göndererek dolandırıldı.

Edinilen bilgilere göre;  Mardin’den aradığı tespit edilen bir dolandırıcı A.G’yi  arayarak, Emniyetten aradıklarını,  bankadaki hesabında bir sorun olduğunu, acilen kendi söyledikleri bir hesaba para yatırılmasını talep etti.  A.G. telaşa kapılarak, hemen bankaya gitti ve dolandırıcılara ait Mardin’de bir banka şubesinde bulunan hesaba 13 Bin 500 TL. yatırdı. Banka görevlilerinin uyarısı sonrası olay yerine gelen Düzce Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler,  paranın hemen çekildiğini tespit ettiler. A.G. isimli şahısla görüşen polisler kendisinin dolandırıldığını bildirdiler. Oldukça üzülen 45 yaşındaki A.G şikayetçi olduğunu zanlıların yakalanmasını istedi.

Emniyet Uyardı

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü, telefon ve bankamatik dolandırıcılığına karşı vatandaşları uyardı. Düzce Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, telefonla gerçekleşen kontör ve para dolandırıcılığına karşı vatandaşı uyarmak amacıyla çeşitli noktalara uyarı yazıları astıklarını ifade ettiler. Emniyetin uyarılarında şu ifadelere yer verildi: ”Telefonla arayarak dolandırıcılık yapanlara dikkat! Kullanmış olduğunuz cep telefonunuzu arayarak kendilerini polis, asker, hakim ve savcı olarak tanıtıp verdikleri TC. numaralarına, telefon numaralarına veya hesap numaralarına para göndermenizi isteyen şahıslara ATM’lerden veya bankalardan kesinlikle para göndermeyiniz”

Hakkında admin

Kaynaşlı Haber
%d blogcu bunu beğendi: